Menu
Lutum

Lutum

92% (5 hodnocení)
Skladem
169 Kč
ks
cena:169 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Mezi Izraelem, Palestinou a Jordánskem, 420m pod hladinou oceánů, se rozkládá největší slané jezero na světě. V hebrejštině se nazývá ם הַ‏‏מֶ‏ּ‏לַ‏ח, tedy „moře soli“. Jeho salinita dosahuje až 35 %, což vylučuje jakýkoliv život v něm, a proto je též zváno Mrtvým mořem. Přesto by se voda s výjimečným složení minerálů dala nazvat vodou živou. Léčivé účinky obsažených minerálních solí a solemi prosyceného bahna (Lutum) lidé objevili už velmi dávno a založili zde jedny z prvních léčebných lázní na světě. Léčivá sůl a bahno se v jižní části těží, exportuje a používá přímo, nebo pro výrobu kosmetiky. Ta je obzvláště vhodná pro kůži suchou a citlivou, s ekzémy nebo lupenkou. Já pro základ mýdla zvolila kombinaci olejů, které po zmýdelnění šetrně, ale dobře myjí a přidala suroviny, které účinky soli a bahna ještě zvýší. Čerstvou a sladce svěží vůni mýdla tvoří synergická směs éterických olejů. Navozuje pocit, že dýcháte čerstvý mořský vzduch, uvolňuje napětí a podrážděnost a zbavuje úzkosti. Cedrové dřevo, posvátná bazalka Tulsi, bergamot a grep jsou známé i svými hojivými vlastnostmi které mýdlu propůjčují. 

Mýdlo Lutum znáte pod původním názvem Mrtvé moře.

Ingredients INCI: Sodium Olivate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palmate RSPO, Sodium Sweet Almondate, Sodium Grapeseedate, Maris Mud, Sodium Avocadoate, Limnanthes Alba Seed Oil, Maris Sal, Cedrus Atlantica Wood Oil, Citrus Decumana Peel Oil, Ocimum Sanctum Oil, Citrus Bergamia Peel Oil Expressed, D-Limonene*, Linalool*.
*z přírodních éterických olejů

Složení: Olivový olej, voda, kokosový olej, palmový olej, mandlový olej, hroznový olej, bahno z Mrtvého moře, avokádový olej LZS, mokřadkový olej LZS, sůl z Mrtvého moře, cedrový éterický olej, grapefruitový éterický olej, éterický olej z bazalky posvátné Tulsi, bergamotový éterický olej, alergeny z přírodních éterických olejů. 
LZS = lisovaný za studena

  • Váha: 100 g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: papír s PEFC certifikátem
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.