Menu
Azadirachta

Azadirachta

85% (8 hodnocení)
Skladem
169 Kč
ks
cena:169 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Léčivou sílu Nimbovníku (Azadirachta Indica), zmiňují záznamy staré téměř 5tisíc let. V Indii se nazývá Sarvo Roga Nivarins (léčba pro všechny nemoci). Opěvuje ho Ajurvédská medicína i moderní léčitelé, a ne nadarmo se o nimbovníku hovoří jako o zázračném stromu. Ze semen jeho plodů se získává cenný olej a k léčebným účelům se využívají i listy. Obojí obsahuje látky, které se nevyskytují v žádné jiné rostlině, a to azadirachtin a nimbin i další cenné složky, vitaminy, minerály a aminokyseliny. Složky jsou velmi účinné proti mikrobům, virům a plísním, ničí bakterie a parazity, hojí ranky a oděrky nebo popáleniny. Až 80% produkce nimbového oleje se v Indii využívá na výrobu mýdel. Nejen olej, ale i listy (nebo prášek z nich) je využíván pro výrobu mnoha dalších kosmetických přípravků na pleť, vlasy i ústní hygienu. Léčebné účinky jsou též hojně využívané v dermatologii, podporují totiž léčbu mnohých kožních chorob včetně lupénky, ekzémů, ale zejména kvasinkových a plísňových infekcí. Do svého nimbového mýdla jsem přidala jak vysoký podíl za studena lisovaného BIO nimbového oleje, tak prášek z nimbovníkových listů a významnou roli tu hraje i spojení s olejem z hořčice. Mýdlo neobsahuje éterické oleje, nimbový olej a listy mu propůjčují slabou vůni po pražených oříšcích.

Ingredients INCI: Sodium Olivate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Nimbate, Sodium Lineseedate, Sodium Mustardate, Azadirachta Indica Leaf Powder.

Složení: Olivový olej, voda, kokosový olej, nimbový olej LZS BIO, lněný olej LZS, hořčičný olej LZS, prášek z nimbových listů. 
LZS = lisovaný za studena 

  • Váha: 100 g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: papír s PEFC certifikátem
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.