Menu
Tři prameny (2018)

Tři prameny (červenec 2018)

100% (1 hodnocení)
Vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Voda je, po tucích a hydroxidu, třetí nejdůležitější surovina, bez které mýdlo nemůže vzniknout. Mé další povídání bude o vodě, neboť tato nejcennější kapalina je též nejdůležitější a nezbytná pro život vůbec. Je třeba ji chránit, zachovat její čistotu a uvědomovat si její důležitost. Voda z lesních tišin je poetické jméno nejsilnějšího ze Tří pramenů u křivoklátského Branova. Začátkem léta jsme tam po cestě z výletu zastavili. A hned u ustí pramene chladivé pitné vody, který také slouží co Knieppova lázeň a kam se sjíždí lidé s blízkého i dalekého okolí s lahvemi a kanystry pro vodu, jsem dostala nápad - vyrobit z té vody mýdlo které by bylo připomínkou toho, jak je čistá pitná voda vzácná. Z každého z pramenů jsem nabrala vodu a doma z ní a olejů - olivového, řepkového, kukuřičného a ořechového a bambuckého másla udělala mýdlo. Přidala jsem zelený prášek ze sladkovodní řasy, známý svým vysokým obsahem aminokyselin, vitamínů, minerálů, stopových prvků, chlorofylu, buněčných solí a enzymů, který podporuje kožní metabolizmus a na pokožku působí hojivě. Tři prameny jsou obklopeny krásnými lesy, takže jak bude vonět, vyplynulo tak samozřejmě. Použila éterické oleje ze smrkového a borového jehličí, jedlových šišek a dubového mechu. Všechny tyto éterické oleje mýdlu propůjčily jemnou lesní vůni, ale hlavně své léčivé vlastnosti. Tyto esence jsou významně tonizační, zmírňují bolesti svalů, regulují nadměrné pocení, odpuzují klíšťata. Dubový mech indiáni tradičně využívají na léčení ran a podrážděné pokožky.

 

  • Pro typ pokožky:  mýdlo je určeno pro normální až citlivější pokožku, je skvělé na pohmožděné svaly, tonizuje, reguluje pocení, působí antioxidačně a hojivě.
  • Vůně:  pryskyřičná lesní vůně se zemitými tóny mechu, povzbuzuje, uvolňuje podrážděnost, uklidňuje stres, pomáhá při astmatu, bronchitidě a jiných respiračníchi problémech.
  • Váha:  před zráním minimálně 130g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: baleno v pravém kompostovatelném celofánu a papíru s PEFC certifikátem
  • Složení INCI:  Aqua (voda z branovských Tří pramenů), Sodium Olivate (olivový olej), Sodium Cornate (kukuřičný olej), Sodium Rapeseedate (řepkový olej), Sodium Sheabutterate (bambucké máslo), Juglans Regia Seed Oil (ořechový olej), Spirulina Alga Powder (prášek ze sladkovodní řasy), Picea Excelsa Leaf Oil (éterický olej ze smrku), Abies Alba Cone Oil (éterický olej z jedle), Pinus Pineaster Leaf Oil (éterický olej z borovice), Evernia Prunastri Oil Absolue (éterický olej z dubového mechu), Limonene*, Citral*

 *z přírodních esenciálních olejů

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.