Menu
NERO

NERO

0% (0 hodnocení)
Vyprodáno
199 Kč
cena:199 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Rok se s rokem sešel a opět se na blízkém hradě Křivoklát koná Noir Film Festival, tedy festival, kde se promítají filmy žánru noir. Opět jsme se rádi stali jeho partnery a jako sponzorský dar jsem vyrobila exkluzivní limitovanou sérii mýdel, tentokrát s názvem Nero. Nero není jen překlad slova noir do italštiny. Nero je také název vermutu z řemeslné palírny Landcraft. Vermut byl vyroben z odrůdy hroznů Neronet a kaly, které po dekantaci vermutu zůstaly na dně tanku mi palírnící Ondra s Petrem v rámci hnutí #circulareconomy přenechali a já je použila právě pro toto mýdlo. Slovo kal ve vás zprvu možná nevyvolá nadšení. Avšak po hroznech intenzivně vonící sediment, usazený na spodu tanku je plný látek, které působí blahodárně na pokožku. V sedimentu jsou zbytky pevných částic z hroznů obsahují adstringentní třísloviny, modře zbarvený antioxidační flavonid antokyan, zbytky dolihováním deaktivovaných kvasinek, jež jsou zdrojem vitaminů, zejména skupiny B. Obsažený vinný kámen zlepšuje fyzikálně-chemické vlastnosti mýdla, které je díky němu pevnější a lépe pění i v tvrdé vodě. Mýdlo je, jako většina noirových snímků černobílé a každá kostka ručně míchané, odlévané a krájené mýdlové hmoty má jiný vzor a je tím pádem je neopakovatelný originál. Černé aktivní uhlí je detoxikační, bílý oxid zinku pak zklidňuje a pomáhá hojit. Rafinovanou vůní tvoří přirozená vůně vinného sedimentu a synergická kombinace éterických olejů, které jsem vybrala s přihlédnutím k jejich účinkům, tak důležitým v dnešní době. Jsou doporučovány jako podpůrné při zánětu průdušek a chřipce, antivirové a antimikrobální a výrazně zklidňující nervovou soustavu. Ve vůni je dominantní nasládlá sumaterská benzoová pryskyřice, získávaná z tropického stromu Styrax benzoin. Doplnila jsem ji o bylinné tóny levandule a kořenitý, kafrový eukalyptus. Ten jsem zvolila nejen pro jeho aromaterapeutické účinky, ale i pro jeho ekologický význam. Zajímavostí je i to, že na rozdíl od černobílých filmů má druh Eukalyptu (Eucalyptus deglupta) kůru duhově zbarevnou jako Technicolor!
 
Samozřejmě přijměte pozvání na hrad Křivoklát, kde se 20-23/8/2020 festival koná.
 
  • Pro typ pokožky: mýdlo jemně a šetrně myje, čistí a působí jako prevence proti infekcím. Vhodné je na normální až citlivější pokožku, obzvláště pokožku filmových fanoušků.
  • Vůně: v rafinované unisex vůni mýdla ucítíte nasládle balzamickou vůni benzoové pryskyřice, doplněnou o bylinné tóny levandule a kořenitou, kafrovou vůni eukalyptových listů. Vůně zklidňuje, harmonizuje emoce a celkově pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech. Mýdlo tedy pomáhá hojit nejen pokožku, ale i rozervanou noirovou duši.
  • Váha: před zráním minimálně 130g
  • Ekologické balení: baleno v pravém kompostovatelném celofánu 
  • Složení INCI: Sodium Olivate (olivový olej), Aqua (voda), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Sheabutterate (bambucké máslo), Sodium Sweetalmondate (mandlový olej), Vitis Vinifera Fruit Juice Powder (sušené vinné kaly, zbylé po výrobě vermutu Nero z destilérky Landcraft), Piper Nigrum Seed Oil (olej z černého pepře), Zinc Oxide (oxid zinečnatý), Bamboo Charcoal Powder (aktivní uhlí), Lavandula Angustifolia Oil (éterický olej z levandule), Eucalyptus Globulus Leaf Oil (éterický olej z eukalyptu), Styrax Benzoin Resin Extract, Alcohol (pryskyřice Styrax Benzoin v Alkoholu), Limonene*
    *z přírodních éterických olejů
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.