Menu
Mayské zlato

Mayské zlato

76% (5 hodnocení)
Skladem
189 Kč
ks
cena:189 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Říká se mu také dar deštného pralesa. Kakaovník pochází z pralesů povodí Amazonky. Pro tajemné Maye, kteří před asi tisíci lety př. n. l. přišli z hor do guatemalské nížiny a začali divoce rostoucí kakaovník kultivovat, se kakaové boby brzy staly hlavní plodinou. Hrály důležitou roli v náboženských obřadech, svatbách i jiných oslavách, bylo to platidlo, symbol plodnosti i obětina, a kakaový nápoj byl považován za afrodiziakum.
Surové kakao je plné hodnotného kakaového másla, enzymů a vitaminů. V kosmetice je obzvláště máslo z něj získané hojně využívané. Kakaové mýdlo jsem už kdysi v nabídce měla, ale rozhodla jsem se pro tuto inovovanou verzi s větším množstvím kakaového másla, kukuřičným olejem a za studena lisovaným avokádovým olejem z Mexika. Kakaový prášek, který jsem do mýdla přidala, je z odrůdy Criollo, a je dovezený z Peru. Z jižní Ameriky také pochází úžasně voňavý CO2 kakaový extrakt, který jsem zvolila pro ovonění mýdla.
Mayové používali obrázkové písmo a já jsem se rozhodla povrch mýdla ozdobit vyraženým symbolem, kterým označovali kakaového bůžka Kakau.

 

  • Pro typ pokožky: mýdlo je díky obsahu kakaového másla a kakaového prášku intenzivně pěstící. Velmi výživný a pro normální až sušší pokožku skvělý je i obsažený za studena lisovaný avokádový olej.
  • Vůně: teplá sladká kakaová vůně, uklidňující, zbavující napětí a přinášející radost. Mýdlo neobsahuje esenciální oleje, vůně je pouze z použitého kakaa a kakaového extraktu.
  • Váha:  před zráním minimálně 130g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: baleno v pravém kompostovatelném celofánu a papíru s PEFC certifikátem
  • INCI (složení): Aqua (voda), Sodium Olivate (zmýdelněný olivový olej), Sodium Cocoate (zmýdelněný kokosový olej),  Sodium Cocoa Butterate* (zmýdelněné kakaové máslo), Sodium Cornate (zmýdelněný kukuřičný olej), Sodium Palmate** (zmýdelněný palmový olej), Theobroma Cacao Seed Powder* (kakaový prášek odrůda Criollo z Peru), Persea Gratissima Seed Oil (avokádový olej), Theobroma Cacao Extract (kakaový extrakt)
    *BIO, **RSPO
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.