Menu
Mayské zlato

Mayské zlato

0% (0 hodnocení)
Skladem
189 Kč
ks
cena:189 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Říká se mu také dar deštného pralesa. Kakaovník pochází z pralesů povodí Amazonky. Pro tajemné Maye, kteří před asi tisíci lety př. n. l. přišli z hor do guatemalské nížiny a začali divoce rostoucí kakaovník kultivovat, se kakaové boby brzy staly hlavní plodinou. Hrály důležitou roli v náboženských obřadech, svatbách i jiných oslavách, bylo to platidlo, symbol plodnosti i obětina, a kakaový nápoj byl považován za afrodiziakum.
Surové kakao je plné hodnotného kakaového másla, enzymů a vitaminů. V kosmetice je obzvláště máslo z něj získané hojně využívané. Kakaové mýdlo jsem už kdysi v nabídce měla, ale rozhodla jsem se pro tuto inovovanou verzi s větším množstvím kakaového másla, kukuřičným olejem a za studena lisovaným avokádovým olejem z Mexika. Kakaový prášek, který jsem do mýdla přidala, je z odrůdy Criollo, a je dovezený z Peru. Z jižní Ameriky také pochází úžasně voňavý CO2 kakaový extrakt, který jsem zvolila pro ovonění mýdla.
Mayové používali obrázkové písmo a já jsem se rozhodla povrch mýdla ozdobit vyraženým symbolem, kterým označovali kakaového bůžka Kakau.

 

  • Pro typ pokožky: mýdlo je díky obsahu kakaového másla a kakaového prášku intenzivně pěstící. Velmi výživný a pro normální až sušší pokožku skvělý je i obsažený za studena lisovaný avokádový olej.
  • Vůně: teplá sladká kakaová vůně, uklidňující, zbavující napětí a přinášející radost. Mýdlo neobsahuje esenciální oleje, vůně je pouze z použitého kakaa a kakaového extraktu.
  • Váha:  před zráním minimálně 130g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: baleno v pravém kompostovatelném celofánu a papíru s PEFC certifikátem
  • INCI (Složení): Aqua (voda), Sodium Olivate (zmýdelněný olivový olej), Sodium Cocoate (zmýdelněný kokosový olej),  Sodium Cocoa Butterate (zmýdelněné kakaové máslo), Sodium Cornate (zmýdelněný kukuřičný olej), Sodium Palmate (zmýdelněný palmový olej), Theobroma Cacao Seed Powder (kakaový prášek odrůda Criollo z Peru), Persea Gratissima Seed Oil (avokádový olej), Theobroma Cacao Extract (kakaový extrakt), Glycerin
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.