Menu
Hedvábná stezka

Hedvábná stezka (duben 2019)

0% (0 hodnocení)
Vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Ve své době každý Říman toužil po hedvábné látce, která se stala symbolem přepychu a vyvažovala se zlatem. Jako hedvábná stuha se vinou mapami cesty po nichž tisíce kilometrů putovaly z Číny karavany naložené bohatstvím z orientu. Po souši přes Mezopotamii, říšemi Perskou, Osmanskou i Egyptskou, po moři kolem Malajského polostrova, skrze Bengálský záliv k Cejlonu a dále přes Arabské moře až do Perského zálivu. Hlavní a nejžádanější komoditou bylo právě hedvábí a proto byla také později obchodní trasa nazvána Hedvábnou stezkou. Kupci však přiváželi i další poklady jako koření, papír, porcelán, barviva, parfémy, drahokamy nebo medikamenty a samozřejmě mýdlo. Kromě hmotných komodit se začalo šířit i vzdělání, filozofické myšlenky, zvyklosti, náboženství, styl života či nové objevy a technologie. Hedvábná stezka se tak stala kulturním mostem pro civilizace, které o vzájemné existenci často neměly ponětí. Výměna hmotných i nehmotných artiklů položila základ moderního světa a značně přispěla k vývoji lidské civilizace. To vše mě inspirovalo k vytvoření stejnojmenného mýdla v limitované edici a všechny ty  poklady, které kupci z dalekých krajin přiváželi, jsem do něj dala. Je v něm pistáciový, rýžový a sezamový olej a drahé éterické oleje z egyptského jasmínu, turecké růže, indického kardamomu, marocké mimózy, pepře ze Srí Lanky, kadidlovníku z Ománu, magnolie z Číny, ale hlavně spousty pravého tussah hedvábí. Na první pohled je mýdlo nenápadné, ale ve skutečnosti je velmi luxusní, plné drahocenných surovin.

Takové mýdlo si žádalo i krásný a netradiční obal, jež by v sobě nesl stejné poselství. Proto jsem zvolila rýžový papír jehož domovem je Čína, techniku akvarelu čínským kaligrafickým štětcem a přírodními inkousty. I ty symbolizují země, kterými kupci procházeli a dvě z mnoha důležitých komodit, které se díky nim do Evropy dostaly. Na výrobu nádherně voňavého nafialovělého inkoustu jsem použila okvětní plátky růže (Rosa damascena), nazlátlý inkoust je z lístků černého čaje (Camellia sinensis). A zlatá linka, vinoucí se jako cesta přes celý papír? Je symbolem oné Hedvábné stezky. Každý arch je číslovaný a podepsaný originál a malé umělecké dílo. Moc by mě potěšilo, když ho nevyhodíte, ale dáte třeba do deníku, použijete k dalšímu tvoření, nebo necháte zarámovat.

 

  • Pro typ pokožky: mýdlo je určeno pro normální až citlivější pokožku, je velmi šetrné, hydratační, mírně antiseptické, skvělé pro péči o zralejší pokožku, nebo na obličej
  • Vůně: lehká květinová vůně harmonizující psychiku, dodává sebevědomí a podporuje ženskost
  • Váha:  před zráním minimálně 80g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: baleno v luxusním autorském rýžovém papíru s akvarelem z přírodních inkoustů z okvětních plátků růže a čajových lístků, každý arch je podepsaný originál. Mýdlo je opatřeno etiketou z papíru s PEFC certifikátem
  • Složení INCI: Aqua (voda), Sodium Olivate (olivový olej), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Palmate (palmový olej), Sodium Ricate (rýžový olej), Sodium Sesameseedate (sezamový olej), Pistacia Vera Seed Oil (pistáciový olej), Elettaria Cardamomum Fruit Oil (éterický olej z kardamomu), Boswellia Carterii Oil (éterický olej z kadidlovníku), Piper Nigrum Fruit Oil (éterický olej z černého pepře), Acacia Dealbata Flower Extract Absolue (éterický olej z mimózy), Jasminum Grandiflorum Flower Extract Absolue (éterický olej z jasmínu), Rosa Damascena Extract Absolue (éterický olej z růže damašské), Michelia Alba Flower Oil (éterický olej z magnolie), Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Eugenol*.

*z přírodních éterických olejů

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.