Menu
Africké slunce

Africké slunce

0% (0 hodnocení)
Skladem
249 Kč
ks
cena:249 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
V Bibli, Evangeliu podle Matouše, kapitola druhá, 11., se praví: Vešli tedy do domu, a uviděli dítě s Marií, jeho matkou, padli na zem, klaněli se mu a obětovali mu přinesené dary: zlato, kadidlo a myrhu.

Jsou dvě věci, které mě inspirovaly k vytvoření tohoto mýdla. Jednak ten biblický text, neboť zlato i vzácné pryskyřice byly ceněné nejen tehdy, ale i dnes, svou cenností a jako dary přetrvávají již po staletí a jednak můj pobyt v poušti.
Před mnoha lety jsem měla možnost odjet s karavanou hluboko do pouště. Dlouhé hodiny putovat s Beduíny na velbloudech pod nemilosrdným sluncem a pak strávit chladnou noc u ohně na tlustých, starých prodřených kobercích, jen pod plachtou. Poslouchat noční zvuky pouště a dívat se na vysokou oblohu posetou hvězdami. Touha se tam vrátit a znovu to zažít. Poušť je nádherná a přitahuje svou zvláštní energií. Psal o ní Antoine de Saint-Excupéry, Frank Herbert, Roald Dahl i jiní. Každý se snaží její kouzlo a podmanivost uchopit a nějak popsat, vyjádřit pocit, který v něm poušť vyvolává. Já se o to pokusila tímto mýdlem. Má barvu pouštního písku na jehož povrchu se odráží sluneční paprsky. Je na první pohled suché, ale po namočení jakoby zprůsvitní a vytvoří heboučkou měkkou, nevysušující pěnu. Kromě tří zmíněných darů, jsou v něm ještě další dary černého kontinentu: bambucké máslo, sezamový, arašídový a arganový olej se svými skvělými pěstícími vlastnostmi, doplněné marockým jílem Rhassoul, který má vysoký podíl pleti prospěšných minerálů. Pryskyřice, které se odedávna využívaly k vykuřování a náboženským účelům jsou silně antiseptické - vždyť pořezaný strom je vylučuje právě k hojení svých ran.
Mýdlo vznikalo téměř rok, prošlo několika změnami, testy a hledání dodavatele tekuté olibanové pryskyřice, která se do Čech vůbec nedováží a konečně, je tu: Africké slunce - můj dar vám.

 
  • Pro typ pokožky: normální a zralá
  • Vůně: Hutnou, sladce pryskyřičnou, uvolňující vůni kadidlovníku a myrhy spolu s další pryskyřicí, kterou je elemi, jsem odlehčila čerstvými tóny mandarinky, citronové máty, esencí z listů kafirových limet a esencí ze skořicové kůry, což také posílilo antiseptické a antibakteriální vlastnosti mýdla.
  • Váha:  před zráním minimálně 130g
  • Doporučené datum spotřeby: 12 měsíců od data výroby
  • Ekologické balení: baleno v pravém kompostovatelném celofánu a papíru s PEFC certifikátem
  • Složení INCI: Sodium Olivate (olivový olej), Aqua (voda), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Palmate (palmový olej), Sodium Sheabutterate (bambucké máslo), Sodium Peanutate (burákový olej), Sodium Sesameseedate (sezamový olej), Argania Spinosa Kernel Oil (arganový olej), Sodium Castorate (ricinový olej), Boswelia Carterii Oil (olibanový esenciální olej), Moroccan Lava Clay (marocký jíl rhassoul), Citrus Nobilis Oil (mandarinkový esenciální olej), Mentha Citrata Leaf Oil (esenciální olej z máty citronové), Citrus Hystrix Oil (esenciální olej z kaffirové limety), Commiphora Myrrha Oil (myrhový esenciální olej), Cinnamomum Zeylancium Bark Oil (skořicový esenciální olej), Canarium Luzonicum Gum Oil (esenciální olej Elemi), CI 77480 (zlato), D-Limonene*, Linalool*
*z přírodních esenciálních olejů

Mýdlo z luxusní řady
Chtěla jsem mýdla té nejvyšší možné kvality. Mýdla z nejkvalitnějších surovin, vyrobená podle komplikovanějších receptur, složitějšími technologickými postupy, parfemovaná pečlivě postavenými vonnými kompozicemi. Při jejich výrobě jsem použila nejvzácnější, nejdražší a ne běžně dostupné esence, méně obvyklé a drahé za studena lisované oleje a másla, rostlinné, ovocné a květinové pudry a kaolíny, 22karátové zlato a další vzácné suroviny. 
Chtěla jsem zkrátka vytvořit něco unikátního, krásného, pro ty nejnáročnější zákazníky, pro extra rozmazlování, nebo jako skvělé dárky.
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews

X

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.